“Een enig man onder u zal er duizend jagen; want het is de HEERE, uw God, Zelf, Die voor u strijdt, gelijk al Hij tot u gesproken heeft.”—Jozua 23:10
Waarom zouden we koppen tellen? Eén mens met God is een meerderheid, ook al staan er duizend aan de andere kant.
Soms hebben we zoveel helpers dat God er niet mee kan werken, zoals bij Gideon, die niets kon doen voordat hij zijn leger had uitgedund. Maar de legers van de Heere zijn nooit te klein. Toen God een volk wilde stichten, riep Hij Abram alleen en zegende hem. Toen Hij de trotse farao wilde overwinnen, gebruikte Hij geen legers, maar alleen Mozes en Aäron. De “eenmansbediening”, zoals sommige wijze mensen het noemen, is door de Heere veel meer gebruikt dan geoefende groepen met hun aanvoerders. Heeft heel Israël samen zoveel mensen gedood als Simson alleen? “Saul heeft zijn duizenden verslagen, maar David zijn tienduizenden!”
De Heere kan de vijand een enorme voorsprong geven en hem toch overwinnen. Als we geloof hebben, hebben we God met ons, en wat zijn dan mensenmenigten? Eén herdershond kan een hele kudde schapen voor zich uit drijven. Als de Heere je gezonden heeft, o mijn broeder, dan zal Zijn kracht Zijn goddelijke doel bereiken. Vertrouw daarom op de belofte en wees heel moedig.

