De Heere denkt aan u

De HEERE is onzer gedachtig geweest; Hij zal zegenen. Psalm 115:12

Ik kan op die eerste zin mijn zegel zetten. Kunt u het niet? Ja, de HEERE heeft aan ons gedacht, voor ons gezorgd, ons getroost, ons bevrijd en ons geleid. In alle overwegingen van zijn voorzienigheid is Hij onzer gedachtig geweest, waarbij Hij nooit onze kleine zaken over het hoofd zag. Zijn hart is “vol van ons” geweest dat is de andere vorm van het woord “gedachtig”. Dit is aldoor het geval geweest, zonder een enkele onderbreking. Op bepaalde tijden echter hebben wij dit gedachtig zijn duidelijker waargenomen, en wij zouden er op dit uur met overvloedige dankbaarheid aan moeten terugdenken. Ja, ja, “de HEERE is onzer gedachtig geweest”. De volgende zin is een logische gevolgtrekking uit de vorige. Daar God onveranderlijk is, zal Hij voortgaan ons in de toekomst gedachtig te zijn, zoals Hij dat in het verleden is geweest; en Zijn “gedachtig zijn” staat gelijk met ons te zegenen. Maar wij hebben hier niet slechts een verstandelijke conclusie, maar ook een geïnspireerde verklaring; wij hebben haar op gezag van de Heilige Geest: “HIJ ZAL ONS ZEGENEN”. Dit is een aanduiding van grote en onnaspeurlijke dingen. Juist het onbepaalde van de belofte duidt haar onbeperkte reikwijdte aan. Hij zal ons zegenen op Zijn eigen goddelijke manier, en dat voor eeuwig en altoos. Laat daarom een ieder van ons zeggen: “Loof de HEERE, o, mijn ziel!”

Translate Website

Zoek In Archief

Selecteer een zoekfilter

Steun ons met een donatie

Uw steun helpt Het Spurgeon Archief te onderhouden en reclamevrij te houden.
Met uw bijdrage maakt u het mogelijk dat wij ons werk kunnen voortzetten en dit waardevolle archief vrij houden van reclame en commerciële invloeden. U kunt zelf het bedrag bepalen dat u wilt schenken – u kunt kiezen uit vooraf ingevulde bedragen of zelf een bedrag invoeren dat u passend vindt.

Wij danken u hartelijk voor uw steun en betrokkenheid!

Interne Bladwijzers

Maak een gratis account aan of log in op Het Spurgeon Archief om uw favoriete artikelen met bladwijzers op te slaan en ze later gemakkelijk terug te vinden wanneer u opnieuw inlogt. Zo houdt u uw persoonlijke leeslijst bij en kunt u snel verder lezen waar u was gebleven.

Contact

Over de Auteur

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Onze Socials: