De behoudenis van zondaren

Maar een der krijgsknechten doorstak Zijn zijde met een speer, en terstond kwam er bloed en water uit. Johannes 19:34

We zien hier de behoudenis van zondaren. De zijde van Jezus Christus wordt doorstoken om zondaren de dubbele genezing van hun zonden te geven: het wegnemen van zowel de schuld daarvan als de macht daarvan. En nog beter dan dit, het hart van zondaren wordt verbroken bij het zien van de Gekruisigde. Door dit middel verkrijgen zij het geloof. ‘En zij zullen Mij aanschouwen, Die zij doorstoken hebben, en zij zullen over Hem rouwklagen’ (Zach. 12:10). Geliefden, de Heere Jezus kwam niet alleen om zondaren te behouden, maar ook om ze te zoeken: Zijn dood behoudt niet alleen degenen die geloof hebben, maar het schept ook geloof in degenen die dat niet hebben. Het kruis bewerkt het geloof en de bekering die het vereist. Als u niet met geloof en bekering tot Christus kunt komen, kom dan tot Christus om geloof en bekering, want Hij kan u die schenken. Hij is doorstoken, opdat uw hart doorstoken zal worden. Zijn bloed dat vrijuit vloeit, is voor velen tot vergeving der zonden vergoten. U hoeft slechts te kijken en die gezegende gevoelens die de kenmerken van bekering en wedergeboorte zijn, zullen door het zien van Hem in u gewerkt worden. O, gezegende les! Er is leven in het zien op de Gekruisigde. Voor een ieder is er leven op het moment dat hij op Hem wil zien.

Steun ons met een donatie

Geachte bezoeker, mede dankzij uw hulp kunnen wij de kwaliteit en toegankelijkheid van Het Spurgeon Archief voortzetten.

Download Artikel

Download in PDF, Word of Print

Contact

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Ontdek meer van Het Spurgeon Archief

Abonneer u nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder