Brood voor de hongerigen

“En Hij verootmoedigde u, en liet u hongeren, en spijsde u met het Man, dat gij niet kendet, noch uw vaderen gekend hadden; opdat Hij u bekend maakte, dat de mens niet alleen van het brood leeft, maar dat de mens leeft van alles, wat uit des HEEREN mond uitgaat.”—Deuteronomium 8:3

Lees verder: Psalm 119:1-24.

We moeten onze Bijbel elke morgen openen met dit gebed: “Geef ons heden ons dagelijks brood.” We hebben elke dag teksten nodig om onze homer te vullen. Als we een hoofdstuk lezen, houden we niets over, en als we een vers lezen, komen we niets tekort. Onthoud dan dit woord, leer het uit uw hoofd, en u zult merken — misschien niet direct, maar in de loop van de dag — dat het naar honingkoeken smaakt. Het is verbazingwekkend hoeveel iemand uit de Bijbel kan leren door elke dag één tekst te leren, en hoeveel hij uit ervaring kan leren door op de gebeurtenissen van de dag te letten en ze in het licht van die tekst te zien. Als u geen hele tekst kunt onthouden, geeft dat niet. Neem een korte tekst of een enkel vers. Houd die de hele dag onder uw tong en let op een uitleg van die tekst. Ik bedoel geen uitleg van Matthew Henry, Scott of Gill — ik bedoel uw eigen dagelijkse ervaring. Probeer te zien hoe de Heere die tekst in Zijn voorzienigheid voor u vertaalt, en u zult vaak een opvallend verband zien tussen de tekst die u die morgen kreeg en de beproevingen of weldaden die u die dag ten deel vielen. Laat in ieder geval het Woord van God uw raadsman zijn. We hebben het zo druk met het lezen van tijdschriften, het nieuws, boeken enzovoort dat we dit vergeten. Dit Boek is altijd nieuw en altijd oud. Het heeft altijd frisheid in zich. Als een bron welt het altijd op, niet met muf, oud water, maar met fris water dat nog nooit in de zon geschitterd heeft. In zijn reine zuiverheid strooit het links en rechts zijn juwelen uit. Laten we naar deze fontein gaan en dit frisse water met verfrissing drinken.

Ter overdenking

Het is een zegen om dagelijks Gods wijsheid te zoeken (Spreuken 8:34). Bent u enthousiast om dagelijks Zijn Woord te lezen (Handelingen 17:11)? Zo niet, dan berooft u uzelf van dagelijkse verfrissing (Psalm 1:2-3), dagelijks licht (Psalm 119:105) en dagelijks brood (Jeremia 15:16).

Preek 418, 10 november 1861

Steun ons met een donatie

Uw steun helpt ons om Het Spurgeon Archief in stand te houden. Dankzij uw bijdrage kunnen wij ons werk voortzetten en dit waardevolle archief gratis aanbieden en vrijhouden van reclame en commerciële invloeden.

Wij danken u hartelijk voor uw steun en betrokkenheid!

Archiefhulpmiddelen

Contact

Heeft u een tekstfout gevonden, of heeft u een vraag? Stuur dan een E-mail naar: [email protected]

Over de Auteur

C.H. Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Onze Socials:

Copyright & Content