De discipel die Jezus liefhad

Hieraan hebben wij de liefde gekend, dat Hij Zijn leven voor ons gesteld heeft; en wij zijn schuldig voor de broeders het leven te stellen. 1 Johannes 3:16

Als je ‘de discipel die Jezus liefhad’ wilt zijn, begin dan spoedig. Ik veronderstel dat Johannes tussen de twintig en vijfentwintig jaar was toen hij zich bekeerde; in ieder geval was hij een vrij jonge man. Alle afbeeldingen van hem die aan ons zijn doorgegeven, hoewel ik er geen grote waarde aan hecht, komen voort uit zijn jeugd. Wanneer je God in de jeugd dient zal dat de latere godsvrucht bevorderen. Als je binnenkort zal beginnen om met Christus te wandelen, zul je je tempo verbeteren en zal het een gewenning voor je worden. Wie pas in de laatste jaren van zijn leven een Christen is geworden, zal wegens gebrek aan tijd, en belemmerende invloeden van oude gewoonten nauwelijks de hoogste trappen bereiken; maar jij die spoedig begint, wordt geplant in goede aarde, aan een zonnige zijde, zodat je tot volwassenheid zult komen. Als je de man of vrouw wilt zijn van wie Jezus houdt, wees dan hartelijk en laat je aard zacht en vriendelijk zijn. Een mens die steeds kwaad en vaak boos is, kan niet met God wandelen. Hij die een opvliegend karakter heeft, en zijn drift nooit probeert te beheersen, of een mens die verwondingen heeft van een kwaadaardige herinnering zoals een smeulend vuur in gloeiende kolen, kan niet de metgezel en vriend van Jezus zijn, want Christus heeft een tegengesteld karakter. Een medelijdend, medelevend, onzelfzuchtig, edelmoedig hart is datgene dat onze Heere goedkeurt. Wees bereid om niet alleen je troost, maar zelfs je leven voor de broeders neer te leggen. Leef in de vreugde van anderen, net zoals heiligen dat doen in de hemel. Zo zul je een man of vrouw worden die zeer geliefd is.

Translate Website

Zoek In Archief

Selecteer een zoekfilter

Steun ons met een donatie

Uw steun helpt Het Spurgeon Archief te onderhouden en reclamevrij te houden.
Met uw bijdrage maakt u het mogelijk dat wij ons werk kunnen voortzetten en dit waardevolle archief vrij houden van reclame en commerciële invloeden. U kunt zelf het bedrag bepalen dat u wilt schenken – u kunt kiezen uit vooraf ingevulde bedragen of zelf een bedrag invoeren dat u passend vindt.

Wij danken u hartelijk voor uw steun en betrokkenheid!

Interne Bladwijzers

Maak een gratis account aan of log in op Het Spurgeon Archief om uw favoriete artikelen met bladwijzers op te slaan en ze later gemakkelijk terug te vinden wanneer u opnieuw inlogt. Zo houdt u uw persoonlijke leeslijst bij en kunt u snel verder lezen waar u was gebleven.

Contact

Over de Auteur

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Onze Socials: