27 april — God maakt Zijn werk af

“De HEERE zal het voor mij voleinden”—Psalm 138:8

Hij Die begonnen is, zal het werk voortzetten dat in mijn ziel wordt gewerkt.

De Heere is begaan met alles wat mij aangaat. Alles wat nu goed is maar nog niet volmaakt, zal de Heere bewaken, behouden en tot voltooiing brengen. Dit is een grote troost. Ik kan het werk van de genade niet zelf voltooien… Als de Heere mij zou verlaten, zou alles wat ik tot nu toe heb ervaren voor niets zijn geweest en zou ik onderweg omkomen. Maar de Heere zal mij blijven zegenen. Hij zal mijn geloof, mijn liefde, mijn karakter en mijn levenswerk voltooien. Dat zal Hij doen, omdat Hij een werk in mij is begonnen.

Hij heeft mij de bekommernis gegeven die ik voel, en tot op zekere hoogte heeft Hij mijn genadige verlangens vervuld. Hij laat een werk nooit onaf; dat zou niet tot Zijn eer zijn en het zou ook niet bij Hem passen. Hij weet hoe Hij Zijn genadige plan moet uitvoeren. Al spannen mijn eigen vlees, de wereld en de duivel samen om Hem tegen te werken, toch twijfel ik niet aan Zijn belofte. Hij zal het voor mij voleinden, en ik zal Hem eeuwig loven. Heere, laat Uw genadige werk vandaag een stap vooruit komen!

Steun ons met een donatie

Uw steun helpt ons om Het Spurgeon Archief in stand te houden. Dankzij uw bijdrage kunnen wij ons werk voortzetten en dit waardevolle archief gratis aanbieden en vrijhouden van reclame en commerciële invloeden.

Wij danken u hartelijk voor uw steun en betrokkenheid!

Archiefhulpmiddelen

Contact

Heeft u een tekstfout gevonden, of heeft u een vraag? Stuur dan een E-mail naar: [email protected]

Over de Auteur

C.H. Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Onze Socials:

Copyright & Content