Een eenvoudig vertrouwen

… maar hij zal voor dezen zijn. Jesaja 35:8

Als je sommige mensen hoort praten, zou je denken dat het dienen van God iets heel moeilijks is. U moet een geleerde wetenschapper zijn of een erudiete criticus, voordat u het moderne evangelie kunr begrijpen. Zo is het niet met het Evangelie van Jezus. Vaak missen geleerden deze weg helemaal, terwijl eenvoudige mensen die opmerken en bewandelen. Ik herinner me het verhaal van een Zweedse koning, lang geleden, die, toen hij ziek was, erg bezig was met zijn staat voor de eeuwigheid. Toevallig kwam er een oude boer naar het paleis, die om zijn vroomheid aan Zijne Majesteit bekend was. De koning riep hem aan zijn bed, en zei: Vertel me eens wat het geloof is dat de ziel zalig maakt. De boer legde het vanuit zijn hart in heldere bewoordingen uit, tot grote troost van de koning. De koning bleef maanden ziek, en opnieuw verviel hij in twijfel en vrees. De mensen om hem heen drongen eropaan dat hij de aartsbisschop van Upsala zou laten komen, een geleerde prelaat, die zijn vrees zou kunnen stillen. De bisschop kwam aan de koninklijke sponde en gaf Zijne Majesteit in heel correcte bewoordingen een logische en theologische definitie van het geloof. Toen hij weg was, zei de koning: Het was zonder twijfel heel geleerd en heel vernuftig, maar er lag voor mij geen troost in. Het geloof van die boer is het geloof dat mijn ziel kan behouden. Zo is het. Een eenvoudig vertrouwen is nodig voor mannen en vrouwen die gaan sterven. Het verbaast me niet dat dr. Guthrie, toen hij op sterven lag, heeft gevraagd of ze een kinderversje voor hem wilden zingen. Het Evangelie dat bij kleine kinderen past, maakt zielen zalig.

Steun ons met een donatie

Geachte bezoeker, mede dankzij uw hulp kunnen wij de kwaliteit en toegankelijkheid van Het Spurgeon Archief voortzetten.

Download Artikel

Download in PDF, Word of Print

Contact

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Ontdek meer van Het Spurgeon Archief

Abonneer u nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder