Door de Geest Gods geleid

En desgelijks komt ook de Geest onze zwakheden mede te hulp; want wij weten niet, wat wij bidden zullen, gelijk het behoort, maar de Geest Zelf bidt voor ons met onuitsprekelijke zuchtingen. En Die de harten doorzoekt, weet, welke de mening des Geestes zij, dewijl Hij naar God voor de heiligen bidt. Romeinen 8:26-27

De apostel Paulus schreef aan beproefde en verdrukte mensen en hij wilde hen onder andere herinneren aan de rivieren van troost die zo dichtbij stroomden. Allereerst herinnerde hij hen aan hun afkomst — want, zo zei hij ‘zovelen als er door de Geest Gods geleid worden, die zijn kinderen Gods’ (Rom. 8:14). Ze werden daardoor bemoedigd om op Christus te zien, hun oudste Broeder, met Wie zij mede-erfgenamen waren geworden; en zij werden vermaand om met Hem te lijden, opdat zij daarna met Hem verheerlijkt zouden worden. Alles wat ze verduren moesten, kwam uit vaderlijke hand en die wetenschap moest hun troost verschaffen. In die ene zegen van aanneming tot kinderen worden duizend bronnen tot blijdschap geopend. Gezegend zij de God en Vader van onze Heere Jezus Christus, door Wie we zijn opgenomen in de familie der genade.

Zoek In Archief

Selecteer een zoekfilter

Steun ons met een donatie

Geachte bezoeker, mede dankzij uw hulp kunnen wij de kwaliteit en toegankelijkheid van Het Spurgeon Archief voortzetten.

Download Artikel

Download in PDF, Word of Print

Contact

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.