De veelzijdige schoonheid van Christus

Over het algemeen is er bij het mooiste gebouw altijd wel een gezichtspunt van waaruit de architectuur in het nadeel lijkt te zijn. De meest uitgelezen vakmanschap is misschien niet aan alle kanten even mooi. En het beste menselijke karakter wordt vervormd door één fout, zo niet met meer. Maar bij onze Heere is alles heerlijk, beschouw Hem zoals u wilt. U zult, wanneer u Hem van alle kanten aanschouwt, alleen maar een nieuwe bevestiging vinden van de bewering dat “al wat aan Hem is, gans begeerlijk is.” Als eeuwig God, voordat de wereld werd geschapen, hielden de engelen van Hem en aanbaden ze Hem. Als Baby in Bethlehem of als de Man in Bethanië; als wandelende op de zee of zoals Hij genageld is aan het kruis. In Zijn graf, dood en begraven, of op Zijn triomfantelijk troon; opgestaan ​​als eersteling, of een tweede keer afdalend om de wereld te beoordelen in gerechtigheid. In Zijn schande, veracht en bespuwd, of in Zijn heerlijkheid, aanbeden en geliefd. Met de doornen om Zijn voorhoofd en de spijkers die Zijn handen doorboorden, of met de sleutels van de dood en de hel slingerend aan Zijn gordel. Bekijk Hem zoals u wilt, waar u wilt en wanneer u wilt, “al wat aan Hem is, is gans begeerlijk.” Onder alle aspecten en in alle betrekkingen, te allen tijde en in alle seizoenen, onder alle condities en omstandigheden, overal en alom, “is Hij gans begeerlijk.”

Translate Website

Zoek In Archief

Selecteer een zoekfilter

Steun ons met een donatie

Uw steun helpt Het Spurgeon Archief te onderhouden en reclamevrij te houden.
Met uw bijdrage maakt u het mogelijk dat wij ons werk kunnen voortzetten en dit waardevolle archief vrij houden van reclame en commerciële invloeden. U kunt zelf het bedrag bepalen dat u wilt schenken – u kunt kiezen uit vooraf ingevulde bedragen of zelf een bedrag invoeren dat u passend vindt.

Wij danken u hartelijk voor uw steun en betrokkenheid!

Interne Bladwijzers

Maak een gratis account aan of log in op Het Spurgeon Archief om uw favoriete artikelen met bladwijzers op te slaan en ze later gemakkelijk terug te vinden wanneer u opnieuw inlogt. Zo houdt u uw persoonlijke leeslijst bij en kunt u snel verder lezen waar u was gebleven.

Contact

Over de Auteur

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Onze Socials: