Die met Jezus samen geweest waren

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=””]

Bijbels Dagboek, C.H. Spurgeon

 “Voor Iedere Morgen”

…herkenden zij hen als mensen die met Jezus samen geweest waren. Handelingen 4 vers 13

Een Christen moet een duidelijke afbeelding van Jezus Christus zijn. Misschien heb je wel eens levensbeschrijvingen van Christus gelezen die heel mooi waren geschreven. Maar de beste levensbeschrijving is de levensbeschrijving die is geregistreerd in de woorden en daden van Zijn kinderen. Als wij zouden zijn wat wij belijden te zijn en wie wij zouden moeten zijn, zouden wij afbeeldingen van Jezus zijn.  We zouden geen onduidelijke afbeeldingen zijn, waarnaar de wereld wel een uur moet kijken om er iets in te zien dat overeenkomt, maar het zou zo duidelijk zijn, dat de wereld maar één blik op ons hoeft te slaan, om dan uit te roepen: ‘Hij is samen met Jezus geweest! Hij is een leerling van Hem. Hij lijkt op Hem! Hij heeft het beeld van de heilige Man uit Nazareth overgenomen, en werkt het in zijn leven uit!’ Een Christen hoort moedig te zijn, net zoals de Heere Jezus. Wees niet verlegen om je godsdienst te laten zien. Jouw belijdenis zal jou niet onteren, maar let er wel op dat jij haar niet onteert! Volg Jezus na in je liefde, denk vriendelijk, spreek vriendelijk en handel vriendelijk, zodat de mensen van jou kunnen zeggen: ‘Hij is samen met Jezus geweest!’ Volg de Heere Jezus ook in Zijn heiligheid. Teerde Hij op in de dienst van Zijn Vader? Doe jij het dan ook. Ga overal heen, terwijl je aan iedereen goed doet. Laat geen tijd verloren gaan. De tijd is te kostbaar. Jezus verloochende Zichzelf. Was Hij ooit uit op Zijn eigen voordeel? Volg Hem ook hierin. Was Hij vroom? Wees dan ook vurig in je gebed. Leefde Hij de wil van Zijn Vader na? Onderwerp jij jezelf dan ook op die manier aan Hem. Was Hij geduldig? Leer ook om te verdragen. En het beste van alles is het als de woorden van de Heere Jezus in jouw hart weerklinken: ‘Vader, vergeef hen, want zij weten niet wat ze doen!’ Probeer je vijanden te vergeven op de manier zoals Hij het deed. Het is Goddelijk om kwaad met goed te vergelden. Wees daarom Goddelijk, en leef zo, dat iedereen van jou getuigt: ‘Hij is samen met Jezus geweest!’[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Steun ons met een donatie

Geachte bezoeker, mede dankzij uw hulp kunnen wij de kwaliteit en toegankelijkheid van Het Spurgeon Archief voortzetten.

Download Artikel

Download in PDF, Word of Print

Contact

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.

Ontdek meer van Het Spurgeon Archief

Abonneer u nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder