Voor en tijdens het bidden gehoord

En het zal geschieden, eer zij roepen, zo zal Ik antwoorden; terwijl zij nog spreken, zo zal Ik horen.Jesaja 65:24

Wat werk de Heere snel! Hij hoort ons voordat we roepen en antwoord ons dikwijls op dezelfde snelle manier. Hij voorziet onze behoeften en onze gebeden en zo zorgt Hij voor de voorzienigheid voordat de noodzaak zich daadwerkelijk voordoet. Voordat de beproeving komt, heeft Hij ons daar al tegen gewapend. Dit is de snelheid van alwetendheid, en we hebben het vaak ervaren. Voordat we zelfs maar dachten aan de verdrukking die zou komen, was er de sterke troost die ons moest versterken al verkregen. Wat een gebeds-beantwoordende God hebben we! Het tweede gedeelte van de tekst doet ons denken aan de telefoon. Alhoewel God in de hemel en op aarde is, zorgt Hij er voor dat ons woord, net zoals Zijn eigen woord, zeer snel reist. Wanneer we oprecht bidden spreken we in het oor van God. Onze genadige Middelaar draagt onze verzoekschriften direct voor, en de grote Vader hoort ze aan en glimlacht ze toe. Wat een groot en heerlijk bidden is dit! Wie zou niet veel in gebed zijn wanneer hij weet dat hij het oor kan bereiken van de Koning der koningen? Deze dag zal ik in het geloof bidden, niet alleen geloven dat ik gehoord zal worden, maar dat ik verhoord ben. Niet alleen dat ik antwoord zal krijgen, maar dat ik het antwoord al heb ontvangen. Heilige Geest, help me hierbij!

Zoek In Archief

Selecteer een zoekfilter

Steun ons met een donatie

Geachte bezoeker, mede dankzij uw hulp kunnen wij de kwaliteit en toegankelijkheid van Het Spurgeon Archief voortzetten.

Download Artikel

Download in PDF, Word of Print

Contact

C.H. Spurgeon

Charles Haddon Spurgeon

1834 – 1892 Was een Engelse baptistenpredikant in de puriteinse traditie. Belangrijke onderwerpen uit zijn prediking waren de vergeving van zonden en de noodzaak van wedergeboorte.